Gminne obchody Dnia Dziecka w Rzepienniku Strzyżewskim

mpreza rozpoczęła się o godz. 10 Turniejem Szkół, które wystawiły swoje najlepsze reprezentacje. W ramach turnieju przeprowadzono ciekawe konkurencje, które zaangażowały wszystkich uczestników tego święta.

W konkursie pt. „Mam talent” swoje pierwsze publiczne sukcesy odnieśli : Szymon Salabura, Julia Roman, Roksana Ryndak, Oliwia Rąpała oraz Stanisław Wojtanowski. Wyróżnienia w tej części otrzymali także : Justyna Rąpała, Kacper Wszołek i Gabriela Mierzwa. Druga odsłona tego turnieju to konkurencja pod wszystko mówiącą nazwą : „Papierowa moda” gdzie uwolniona była widoczna na zdjęciach poniżej inwencja twórcza uczestników. Trzecia faza Turnieju Szkół to „Quiz tematyczny” z zagadnień ochrony środowiska i profilaktyki uzależnień czyhających na dzieci w życiu dorosłym oraz zagadnienia z szeroko rozumianej popkultury…Ostatnim etapem Turnieju był konkurs na najlepszy transparent wykonany przez uczniów a odnoszący się tematycznie do ochrony najmłodszych przed zgubnym wpływem używek. Po zakończeniu tych wszystkich zmagań wyłoniono zwycięzców w kategorii szkół. I tak czwarte miejsce w Turnieju Szkół zajął Zespół Szkół z Turzy, trzecią lokatę Szkoła Podstawowa z Rzepiennika Suchego. Na drugim miejscu uplasowali się ex aequo reprezentanci Szkoły Podstawowej z Rzepiennika Biskupiego oraz Gimnazjum również z tej miejscowości. Pierwsze miejsce w Turnieju zajął Zespół Szkół Publicznych z Olszyn. Gratulujemy !

Urzędnicy z gminnego stanowiska ds. ochrony środowiska przeprowadzili też kolejną edycję konkursu „Zbieramy zużyte baterie” tu prym wiedli przedszkolacy z Turzy. Natomiast najlepszym „zbieraczem” zużytych baterii okazał się Sebastian Gryboś.

Uczestnicy gminnych obchodów Dnia Dziecka mogli również obejrzeć z bliska pojazdy policyjne jak i skorzystać z poczęstunku a najmłodsi świętujący ze zjeżdżalni dla przedszkolaków. Dzieci z uwagą obserwowały też spektakl teatru lalkowego z Nowego Sącza pt. „O dwóch takich co ukradli księżyc”.

Ostatnim akordem słonecznych obchodów była Parada Szkół po centrum Rzepiennika Strzyżewskiego w ramach akcji „Zryw wolnych serc” animowanej przez policjantów z komisariatu Policji z Ciężkowic. W święcie najmłodszych obywateli gminy uczestniczyli też Wójt Gminy Marek Karaś oraz Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Bajorek, wszystko pod czujnym okiem kadry pedegogicznej z poszczególnych placówek w tym księdza wikarego z Rzepiennika Biskupiego.

Do zobaczenia w przyszłym roku !!!